Jak dobrać oprawki korekcyjne do kształtu twarzy?

Osoby borykające się z wadami wzroku często muszą nosić okulary korekcyjne przez cały dzień. Dlatego to ważne, aby do szkieł korekcyjnych dobrać oprawki, które będą pasowały do kształtu twarzy i stylu bycia danego klienta. W tym celu można udać się do sprawdzonego salonu optycznego lub zamówić oprawki online. A na co warto zwrócić uwagę, wybierając oprawki korekcyjne?

Określ kształt swojej twarzy

Podstawą dokonania słusznego wyboru, będzie określenie kształtu twarzy. W tym celu trzeba stanąć przed lustrem i sprawdzić kilka następujących kwestii:

  • Która część twarzy jest najszersza?
  • Jaki kształt ma podbródek?
  • Czy czoło jest wysokie, czy raczej niskie?
  • Jaka jest różnica między wysokością a szerokością twarzy?

Twarz może być trójkątna, okrągła, owalna, kwadratowa lub podłużna, a każdy rodzaj ma charakterystyczne cechy, dzięki którym można wybrać idealne oprawki korekcyjne.

Idealne oprawki korekcyjne muszę nie tylko dopasować się do kształtu twarzy, ale także powinny być zrobione z dobrej jakości materiałów, aby posłużyły klientowi jak najdłużej

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Znając już kształt twarzy, klient z łatwością dobierze stylowe okulary do codziennego noszenia. Przy twarzy trójkątnej warto postawić na okrągłe okulary Versace z cienką oprawką w kolorze złotym, która idealnie złagodzi ostre rysy. Jeśli twarz jest okrągła, to wówczas dobrze sprawdzą się oprawki kwadratowe lub prostokątne wykonane z grubych i wyrazistych materiałów. W takim wypadku można zdecydować się na czarne okulary z modny złotymi wstawkami. Do twarzy owalnej pasują praktycznie wszystkie typy oprawek korekcyjnych, dlatego osoby o takim kształcie twarzy mogą dowolnie wybierać okulary do swoich upodobań. Mając kwadratowy kształt twarzy, warto zamówić okulary o kocim kształcie lub popularne pilotki. W przypadku twarzy podłużnej najlepiej sprawdzą się duże oprawki, które optycznie skrócą twarz, a takie okulary mogą mieć kształt owalny lub prostokątny.

Przymierz co najmniej kilka par

Przy wybieraniu oprawek korekcyjnyh bardzo ważne będzie przymierzenie co najmniej kilku par. Wówczas klient będzie mógł porównać ze sobą modele o różnym kształcie i wykończeniu. Może się bowiem okazać, że okulary, które pięknie się prezentują na zdjęciu, niekoniecznie będą dobrze wyglądały po ich założeniu lub na przykład nie będą idealnie przylegać do twarzy. Dlatego podczas przymierzania okularów, warto eksperymentować z różnymi rodzajami oprawek, nawet takimi, które z pozoru do danej osoby nie pasują.

Przy wybieraniu oprawek korekcyjnyh bardzo ważne będzie przymierzenie co najmniej kilku par

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając oprawki korekcyjne?

Idealne oprawki korekcyjne muszę nie tylko dopasować się do kształtu twarzy, ale także powinny być zrobione z dobrej jakości materiałów, aby posłużyły klientowi jak najdłużej. Poza tym takie oprawki powinny stanowić także dopełnienie do codziennych stylizacji, a ich kształt i kolor muszą współgrać z trybem życia danej osoby oraz wykonywanym przez nią zawodem. Dlatego warto zdecydować się na markowe okulary Versace, ponieważ w asortymencie tego producenta można znaleźć stylowe i ponadczasowe propozycje dla każdego. Klienci mogą wybrać klasyczne i proste okulary lub oryginalnie wykończone modele w najróżniejszych wersjach kolorystycznych. Spośród bogatej oferty marki Versace można wyróżnić oprawki o kształcie:

  • okrągłym
  • owalnym
  • prostokątnym
  • kocim
  • typu pilot.

Ponadto stylowe okulary Versace można nabyć w wersji z cienką lub grubą oprawką oraz z dłuższym lub krótszym zausznikiem.

Idealnie dopasowane okulary świetnie spełnią swoją funkcję i będą doskonałą ozdobą każdej stylizacji. Dlatego to ważne, by wybierać markowe okulary od sprawdzonych producentów, które całkowicie odmienią wizerunek klienta i sprawią, że poczuje się pewniej we własnej skórze.

Możesz również polubić