Jak wybrać okulary słoneczne do auta?

Jednym z najważniejszych zagrożeń dla każdego kierowcy jest słońce. Być może wielu z nich nie zdaje sobie z tego sprawy, lecz wystarczy dosłownie ułamek sekundy, aby oślepiające słońce spowodowało bardzo poważny wypadek. Dlatego też tak ważne jest posiadanie przez kierowców odpowiednich okularów słonecznych. Powstaje jednak pytanie, co to oznacza odpowiednich. Czym się takie okulary powinny charakteryzować, aby dobrze spełniały swoją rolę?

Jaki powinien być kolor okularów do samochodu?

Podstawową sprawą, od której należy rozpocząć wybieranie okularów używanych do jazdy samochodem, jest ich kolor. Jak się bowiem okazuje, standardowa barwa okularów słonecznych, czyli czarna, nie jest najlepszym wyborem. Oprócz tego, że będzie ona ograniczała dostęp promieni słonecznych do oczu, jednocześnie będzie bardzo zaciemniała widok, co może stwarzać potencjalne niebezpieczeństwo wypadku. Dlatego też warto poszukać takiego modelu, który będzie w sobie łączyć zatrzymywanie promieni słonecznych z jednoczesnym zachowaniem dobrej widoczności. Czy takie połączenie jest możliwe?

Jednym z najważniejszych zagrożeń dla każdego kierowcy jest słońceJak się okazuje, takim kolorem okularów jest wersja pomarańczowa. Z jednej strony ogranicza ona bardzo skutecznie dostawanie się do oczu promieni słonecznych, lecz jednocześnie zapewnia dobry do jazdy widok.

Czy okulary polaryzacyjne to dobry wybór?

Kolejną sprawą, o której trzeba się dowiedzieć podczas szukania dobrych okularów do auta, jest wybór pomiędzy modelami zwykłymi a polaryzacyjnymi. Czy warto dopłacać do tej funkcji, czy lepszym wyborem będą okulary bez polaryzacji?

Okulary polaryzacyjne to takie, które rewelacyjnie redukują refleksy światła, podsycają obraz, a także go wyostrzająOkulary polaryzacyjne to takie, które rewelacyjnie redukują refleksy światła, podsycają obraz, a także go wyostrzają. Jak więc widać, cechy te idealnie wpisują się w opis idealnych okularów do auta. Dlatego też, pomimo tego, że okulary z polaryzacją są wyraźnie droższe, zdecydowanie warto do nich dopłacić i cieszyć się modelem o naprawdę świetnej charakterystyce pracy.

Czym jeszcze powinny się charakteryzować okulary słoneczne do auta?

Na sam koniec warto się jeszcze zastanowić nad tym, czy są jakieś dodatkowe możliwości, które takie samochodowe okulary przeciwsłoneczne powinny mieć. Czy istnieją dodatkowe pożądane funkcje?

Jedną z absolutnie obowiązkowych możliwości takich okularów jest filtr UV. Zabezpiecza on oczy przed niekorzystnym działaniem promieni UV, które z czasem mogłyby doprowadzić nawet do poważnych kłopotów ze wzrokiem. Chronienie oczu takim filtrem pozwoli cieszyć się dobrym zdrowiem oczu przez wiele kolejnych lat życia.

 

Możesz również polubić