Okulary korekcyjne na nosie

Ciężko pogodzić się z tym, że ma się wadę wzroku (więcej). Ale tak naprawdę nic nie można z tym zrobić. Można jedynie przeciwdziałać temu, aby wada dalej się nie pogłębiała. W tym celu wykorzystuje się okulary korekcyjne. Zawsze dopasowane są one indywidualnie do potrzeb danego człowieka. Zarówno, jeżeli mowa jest o szkłach, jak również o oprawkach, jakie są zawsze wymagane.

Jak działają okulary korekcyjne?

Jak sama nazwa mówi – okulary korekcyjne – służą do korekcji wady wzroku. Działanie ich można wytłumaczyć w ten oto sposób: „zadaniem jest odpowiednie skupienie na siatkówce światła przechodzącego przez rogówkę i soczewkę, aby uzyskać prawidłowe widzenie”. Dzięki temu cała powierzchnia oka „działa” w prawidłowy sposób, dzięki czemu nikt nie ma problemu z dostrzeganiem rzeczy, jakie są dookoła niej.

Oprawy okularowe

Oprawki wykonane z metalu są bardziej eleganckie, nadając noszącemu bardziej poważnego charakteru

Wszyscy mówią na ogół o soczewkach, jakie pełnią główną rolę. Nie można jednak zapomnieć o tym, że nie miałyby one szansy na to (wspierać wadę wzroku), gdyby nie oprawy okularowe w jakich osadzone by były soczewki. Warto więc w ten sposób przyjrzeć się okularom korekcyjnym.

Okulary korekcyjne mogą mieć różną oprawę. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale także materiałem wykonania. Do wyboru są te, jakie wykonane są z:

  • tworzywa sztucznego,
  • aluminium,
  • tytanu,
  • z tworzywa sztucznego i aluminium.

W obecnych czasach patrzy się nie tylko na to, aby wykonać solidną oprawkę. Musi ona również się odpowiednio prezentować, dodając noszącemu tym samym uroku. Czasy, kiedy okulary były elementem szpecącym, noszonym z przymusu, już dawno minęły. Teraz uważa się je za stylowy dodatek, który nawet jest w stanie nadać charakteru osobie, która ma je na nosie.

Na co lepiej się zdecydować?

Jak sama nazwa mówi - okulary korekcyjne - służą do korekcji wady wzroku

Skoro już wiadomo, że do czynienia ma się z różnymi oprawami, warto im się bliżej przyjrzeć. Po to, aby móc wybrać coś, co będzie dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Oprawki plastikowe do wyboru są w różnych kolorach. Zarówno, jeżeli mowa jest o tych stonowanych propozycjach, jak również tych nieco bardziej żywych. Polecane są dla osób młodszych i starszych. Zdecydowanie częściej noszą je jednak młodsze pokolenia, dla których takie tworzywo jest synonimem czasów nowoczesnych. Tworzywo sztuczne jest bardzo solidne i wytrzymałe.

Oprawki wykonane z metalu są bardziej eleganckie, nadając noszącemu bardziej poważnego charakteru. Trzeba przy nich jednak uważać, ponieważ są one bardzo delikatne. Niekiedy wystarczy jeden nieostrożny ruch, aby zostały one uszkodzone. Doceniane są za to, że ich waga jest bardzo lekka.

Oprawki z tytanu są drogie, ale opłacalne. Aczkolwiek, w przypadku niektórych usterek, nie da się ich niekiedy naprawić. To najlżejsza propozycja na rynku. Szacuje się, że tego typu oprawki są lżejsze aż o 50% od swoich poprzedników, wyżej omawianych. Doceniane ze względu na to, że można je łatwo dopasować do kształtu nosa.

Oprawki mieszane, czyli PCV i stal, to ostatni krzyk mody. Często można je spotkać w formie na tzw. „żyłkę”, gdzie oprawka obejmuje soczewkę tylko do połowy.

Soczewki do okularów

Wybór oprawek okularowych po części uzależniony jest od tego, z jaką ceną ma się niekiedy do czynienia. Same szkiełka, czy też soczewki (jak niektórzy wolą mówić) dobiera okulista, który zajmuje się indywidualnym rozpatrywaniem wady wzroku. Może się okazać, że niektórzy będą potrzebowali okularów tylko do czytania, do pracy na komputerze. Duża część osób potrzebuje takie soczewki do okularów, jakie ułatwią im funkcjonowanie przez cały czas – od początku dnia aż do samej nocy.

Możesz również polubić