Najmodniejsze modele okularów przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny dodatek do ubraniowych stylizacji w okresie letnim. Ich podstawowe zadanie polega oczywiście na ochronie wzroku przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, wiatrem i innymi niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Stanowią ponadto niezwykle stylowe urozmaicenie wizerunku. W niniejszym artykule zostaną wymienione i pokrótce scharakteryzowane konstrukcje godne szczególnej uwagi.

Połączenie estetyki z funkcjonalnością

Okulary przeciwsłoneczne powinny przede wszystkim posiadać wysokiej klasy filtr UV, który skutecznie zabezpiecza oczy przed słońcem. Przyda się też filtr polaryzacyjny, blokujący wszelkie nieprzyjemne odblaski zaburzające jakość widzenia. Jest to świetne udogodnienie zwłaszcza dla kierowców oraz miłośników różnych aktywności outdoorowych (narciarzy, biegaczy, golfistów itp.). Jeśli chodzi o materiał wykonania, to najlepiej sprawdzi się tworzywo zwane acetatem, ponieważ z jednej strony odznacza się ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, z drugiej zaś jest zaskakująco elastyczne, lekkie i hipoalergiczne. W przeciwieństwie do zwykłego plastiku można je bez problemu wyginać. Kolejna istotna kwestia to perfekcyjne dopasowanie konstrukcji do kształtu głowy, zapewniające optymalny komfort podczas codziennego użytkowania. Biorąc pod uwagę powyższe właściwości, warto zakupić m.in. okulary przeciwsłoneczne Solano.

Każdy znajdzie coś dla siebie


Obecnie ogromną popularnością cieszą się okulary z podłużnymi, wąskimi oprawkami – wzorowane na wersjach z lat 90. XX wieku. Znakomicie komponują się one z ubraniami streetwear`owymi, czyli luźnymi bluzami, koszulkami z nadrukiem oraz oversizowymi marynarkami. Kolejną kategorię wyjątkowo modnych oprawek stanowią tzw. „kocie oczy”, które są utrzymane w klimacie retro. Ich kluczową zaletą jest to, że optycznie powiększają oczy i wyszczuplają twarz, a jednocześnie dodają wizerunkowi swoistej elegancji. Dlatego są wprost idealnym wyborem dla większości kobiet. Osoby zainteresowane takimi modelami muszą koniecznie sprawdzić wspomniane już okulary przeciwsłoneczne Solano o klasycznym designie. Oto pozostałe wersje zasługujące na zakup:

  • z barwionymi, kolorowymi soczewkami – np. pomarańczowymi, żółtymi, brązowymi, oliwkowymi, różowymi albo błękitnymi
  • aviatory z podwójnym mostkiem – przypominające do złudzenia konstrukcje noszone dawniej przez pilotów samolotów
  • XXL – duże, zazwyczaj kwadratowe o futurystyczno-sportowym charakterze; często można je dostrzec na twarzach gwiazd estrady i influencerów.

Możesz również polubić