Okulary korekcyjne damskie – jak je dobrać?

Modne okulary korekcyjne damskie powinny być przede wszystkim dostosowane do danej wady wzroku, dlatego soczewki wybierane są przez okulistę. Można również dobrać ich wielkość oraz dodatkowe funkcję, które ułatwią nam prowadzenie auta lub pracę przy komputerze. Dowolność wyboru dają nam z kolei oprawki, które najlepiej jest dobierać pod kształt twarzy oraz kierować się znanymi i sprawdzonymi markami.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając okulary korekcyjne?

Podczas wyboru okularów korekcyjnych najistotniejszy jest wybór szkieł, które pozwolą zniwelować wadę wzroku i ułatwią nam czytanie lub jazdę samochodem. W przypadku pracy przy komputerze warto wybrać szkła z powłoką antyrefleksyjną, która pozwala rozproszyć nadmiar światła. Są one również stosowane w okularach dla kierowców, ponieważ zabezpieczają przed oślepieniem światłem innych samochodów.

Dodatkowymi opcjami w przypadku soczewek są:

Markowe okulary korekcyjne nadal cieszą się ogromną popularnością

  • powłoka utwardzająca UT, zabezpieczająca przed zarysowaniem szkieł,
  •  filtr UV – blokujący negatywnie działające promieniowanie typu gamma,
  • powłoka antystatyczna – zmniejszająca osiadanie kurzu na soczewce,
  • filtr światła niebieskiego-fioletowego – zatrzymuje szkodliwe światło niebieskie, które jest emitowane m.in. przez ekrany komputerów oraz żarówki LED,
  • powłoka fotochromowa – tego typu soczewki zmieniają swój odcień pod wpływem światła UV – po wyjściu na zewnątrz automatycznie się przyciemniają, dzięki czemu nie musimy zmieniać okularów na przeciwsłoneczne.

Oprócz doboru soczewek ważne jest również dopasowanie odpowiednich oprawek, pasujących do kształtu naszej twarzy.

Okulary korekcyjne damskie – ja dobrać je do kształtu twarzy?

Modne okulary korekcyjne damskie powinny być przede wszystkim dostosowane do danej wady wzroku, dlatego soczewki wybierane są przez okulistę

Oprócz doboru soczewek ważne jest również wybranie odpowiednich oprawek. To one są najbardziej widoczne i stanowią część naszej stylizacji. Oprawki dobieramy pod kątem kształtu twarzy. Przy twarzy owalnej pasują praktycznie wszystkie oprawki, w tym kwadratowe od marki Ray Ban. Z kolei przy nieco bardziej okrągłej buzi na pewno idealnie będą prezentowały się markowe oprawki od Versace oraz Michel Kors, które mają nieco wydłużone boki oraz posiadają zaokrąglony dół, który idealnie wysmuklą twarz. Z kolei do trójkątnej twarzy sprawdzają się nieco szersze oprawki, które łagodzą rysy twarzy. Mogą być one nieco grubsze, co również sprawi, że owal twarzy naturalnie się złagodzi, podobnie jak spiczasty podbródek.

Czy marka okularów ma znaczenie?

Markowe okulary korekcyjne nadal cieszą się ogromną popularnością. Oprawki Gucci, Versace oraz Michel Kors są nie tylko pięknie zaprojektowane, ale przede wszystkim bardzo stylowe. Wykonuje się je z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest odporna na czynniki zewnętrzne, w tym światło słoneczne. Wszystkie tego typu oprawki posiadają gwarancję, która umożliwia ich zwrot lub wymianę, w przypadku kiedy któryś z ich elementów, np. noski, ulegnie zniekształceniu lub zniszczeniu. Mają modne i ponadczasowe wzory oraz kształty, dzięki czemu każdy dobierze idealną wersję dla siebie. Oprawki Versace posiadają najczęściej złote elementy i tzw. koci kształt, wspaniale pasujący do biznesowych stylizacji. Z kolei marka Ray Ban stawia na nieco bardziej wyraziste, grubsze oprawki, które są uwielbiane przez kobiety zdecydowane i pragnące wyróżnić się z tłumu. 

Tom Ford i Christian Dior stawiają na styl i klasę, dlatego oprawki są jednocześnie delikatne, ale mają swój pazur, dzięki dodaniu w nich zwierzęcych motywów, np. lamparcich cętek, połączonych z ponadczasowym złotem lub czernią. W takich oprawkach każda kobieta poczuje się seksownie i ekskluzywnie.

Możesz również polubić