Dlaczego warto nosić okulary korekcyjne przeciwsłoneczne?

Każdy kto nosi okulary rozumie co oznaczają intensywne promienie słoneczne. Na wiosnę, kiedy słońce jest jeszcze dość nisko jazda samochodem stanowi nie lada wyzwanie. Rażące promienie utrudniają funkcjonowanie w zwykłych okularach. Na szczęście producenci okularów wychodzą naprzeciw potrzebom użytkowników i od kilku sezonów da się zamówić okulary korekcyjne przeciwsłoneczne od iOkulary. Dzięki nim łatwiej przetrwać trudny okres intensywnego nasłonecznienia.

Zalety okularów korekcyjnych przeciwsłonecznych

Podczas upałów i słonecznych dni dbamy o skórę na całym ciele smarując się kremami z filtrami. Nie możemy zapominać o naszym wzroku, który jest niezwykle wrażliwy na promienie słoneczne i rażące światło. Ciemne okulary doskonale sprawdzają się nie tylko na plaży. Słońce świeci mocno przez cały czas, dlatego ważne jest, by używać je podczas spacerów, jazdy samochodem, a właściwie podczas każdego pobytu na słońcu.

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne mają wiele zalet, przede wszystkim:

  • Chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem
  • Dzięki nim zmniejsza się ryzyko podrażnienia spojówek
  • Zapobiegają rozwojowi zaćmy i innych podobnych chorób oczu
  • Chronią przed infekcjami
  • Są doskonałym uzupełnieniem stylizacji.

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne chronią oczy przed zbyt wczesnym starzeniem się struktury oka. Najczęstszymi chorobami, które atakują oczy są zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej oraz choroby związane z wiekiem.

Okulary to alternatywa dla soczewek

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne są świetnym pomysłem dla osób, które nie mogą lub nie chcą nosić soczewek kontaktowych. Jeśli ktoś używa soczewek łatwiej mu założyć w każdej chwili okulary przeciwsłoneczne. Zwykłe oprawki nie są najlepszą ochroną przed słońcem. Trzeba mrużyć oczy i chronić się na przykład czapką, która nie zawsze pasuje do stroju lub okoliczności.

Jakie okulary korekcyjne przeciwsłoneczne wybrać?

Nie da się ich kupić na bazarku ani w aptece. Dobór okularów korekcyjnych to zawsze indywidualna sprawa, ponieważ każdy ma inną wadę wzroku. Aby okulary były dobrze dopasowane i widoczność była perfekcyjna należy udać się do optyka, który dopasuje oprawki i moc szkieł.

Bardzo popularne są szkła z filtrem polaryzacyjnym, który redukuje odblaski i zwiększa kontrast, a do tego doskonale chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym. Szkła mają ogromny wpływ na zdrowie pacjenta, dlatego koniecznie trzeba udać się do specjalisty.

Nie każde oprawki można wykorzystać do korekcyjnych szkieł. Montażu szkieł barwionych nie da się wykonać na przypadkowych oprawkach, tu tak samo jak w przypadku klasycznych okularów korekcyjnych są pewne ograniczenia. Jednak producenci tworzą tak szeroką gamę oprawek, że każdy jest w stanie znaleźć dopasowaną do wady wzroku, ale również do twarzy.

Noszenie okularów korekcyjnych przeciwsłonecznych niezwykle poprawia komfort widzenia, szczególnie podczas słonecznych dni. To dzięki nim słońce nie razi tak mocno i wszystko widać lepiej, szczególnie podczas prowadzenia samochodu. Stopień zaciemnienia soczewek jest dobierany indywidualnie przez optyka, który przygotowuje okulary. Istnieje 5 stopni zaciemnienia, są one określane procentowo. Szkła powinny być koniecznie z filtrami UV, które zapobiegają dostawaniu się rażącego światła do głębokich warstw oka.

Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne są doskonałym dopełnieniem stylizacji. Takie okulary mogą być z wyższej półki zaprojektowane przez najlepsze domy mody. Występują też w różnych wariantach kolorystycznych.

Możesz również polubić